WINTERSONG

Opis forum


#1 2007-06-11 10:58:10

holyzombie

Administrator

Zarejestrowany: 2007-06-06
Posty: 36
Punktów :   

Bank gildii

Czesć wszystkim.
Zastanawiam sie nad wprowadzeniem banku gildii.
Bedzie to postac, na ktorą inni gracze bede wysylali poczta lub przekazywali recznie zbedene przedmioty.
Obecnie zastanawiam sie nad koncepcja i chciałbym abyscie właczyli sie w proces twórczy.

1. Czy bank bedzie wypłacał "odszkodowania" za dostarczone przedmioty ?
2. Czy bank bedzie pobierał opłate za wydawane przedmioty ?
3. Co zrobic z nadmiarem złota ?
4. Czy ustalac cennik za poszczegolne przedmioty czy brac/dawac "co łaska" ?

Offline

 

#2 2007-06-14 06:49:49

Garr95

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-06
Posty: 4
Punktów :   

Re: Bank gildii

AD 1 ) Bank moze placic  jakas sume ze itemy  przekazywane do banku .
AD 2 ) Jakas oplate powinien pobierac , w ten sposob  zbierze sei  zloto w banku .
AD 3 ) Nadmiaru zlota nei powinno byc . W razie czego dajesz  jazdemu z graczy  po 1 - 10 g ( jak  az tyle kasy jest )
AD 4 ) Mozna zrobic liste ( przykladowe staty ) itemow do  banku dla graczy a reszte na enchatning  np .


Platnosci  powinna  uzgodnic  rada gildii . Ktos pisal ze jest jakis addon Banku .

Offline

 

#3 2007-06-14 14:37:29

Faxe

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-11
Posty: 5
Punktów :   

Re: Bank gildii

Pomysł jest bardzo sympatyczny i nie ukrywam, że bardzo mi się podoba. Jeżeli wszystko dobrze ustalimy to może to ładnie funkcjonować i pomoże nam zawsze mieć składniki na enchanty etc. co niezmiernie pomoże w szybszym rozwoju gildii jeżeli chodzi i high end gaming (przyszłościowo), gdyż moim zdaniem nie powinno się enchantowac nisko lvl-owym członko sprzętu. Niskie lvl będą zawsze mogły skorzystać z przedmiotów tam się znajdujących, które będą im oddawane za nie wielkie piniądze. Bank powinien uiszczać opłatę za oddany przedmiot adekwatną do jego wartości, jednak myśle iż kryteria nie powinny być zbyt rozległe np. podział na green, blue, violet. i oczywiście na reagenty. Jeżeli chodzi o koszta wykupienia takiego itema to powinien być koło 1/4 ceny AH. Wszystko to trzeba tak obmyśleć, aby dobrze funkcjonowało i żeby ludzie nie tylko chcieli pomagać innym, ale żeby na tym aż tak nie tracili (wiadomo, że tracić sie będzie na tym zawsze). Powinno się tym zając maks 3 osoby nie więcej. Zebrać się na konfernecji na gg czy coś. Myślę, że guild master wybierze dwie osoby, które uzgodnią szczegóły działania banku.

Bless

Panowie. Przemyślałem pomysł stworzenia banku i stwierdziłem, że stworzenie dobrze funkcjonującego banku gildii jest bardzo trudne. Myślę, że powinniśmy ograniczyć zasięg planowanych działań. Myślę, że powinniśmy ograniczyć się tylko do obrotu goldem. Mam na myśli regularne wpłacanie przez wszystkich członków. Z tych środków moglibyśmy udzielać pożyczek, na określony czas. Myślę, że to by było najlepsze rozwiązanie.


Tak na marginesie to chciałbym apelować do wszystkich takim moim apelującym apelem, który miałby na celu nawołać wszystkich do korzystania z forum!!!

Ostatnio edytowany przez Faxe (2007-06-15 16:49:50)

Offline

 

#4 2007-10-25 18:00:18

sabom`

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-27
Posty: 11
Punktów :   

Re: Bank gildii

1.Bank powinien sluzyc gildii i tylko gildii ogolem.
2.Powinna  zostac wyznaczony gildiowy "czarnuch" z kazdej profesji(enchanter.blacksmithing itp)
3.Pieniadze w banku powinny byc wydawane na patterny,recepty itp,ktorych ucza sie pozniej "czarnuchy" z  gildii,aby kazdy gracz mogl pozniej korzystac z ich uslug.
4.Nie jest mozliwe kupowanie recept z itemami BoP,poniewaz taka recepta nikomu sie nie przyda procz jej posiadacza.
5.Kazdy czlonek gildii powinien miec mozliwosc wgladu w stan banku,tj.stan kasy i itemy w banku(link z thottbota itp.).Stan banku aktualizowany bylby po kazdym raidzie.


Narazie tyle

Offline

 

#5 2007-10-27 22:15:32

jataman

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 6
Punktów :   

Re: Bank gildii

holyzombie napisał:

Czesć wszystkim.
Zastanawiam sie nad wprowadzeniem banku gildii.
Bedzie to postac, na ktorą inni gracze bede wysylali poczta lub przekazywali recznie zbedene przedmioty.
Obecnie zastanawiam sie nad koncepcja i chciałbym abyscie właczyli sie w proces twórczy.

1. Czy bank bedzie wypłacał "odszkodowania" za dostarczone przedmioty ?
2. Czy bank bedzie pobierał opłate za wydawane przedmioty ?
3. Co zrobic z nadmiarem złota ?
4. Czy ustalac cennik za poszczegolne przedmioty czy brac/dawac "co łaska" ?

ad.1 odszkodowania? lol
ad.2 Holy co ty? wiesz na jakiej zasadzie dziala guild bank
ad.3 jak Sabom napisał na recepty, gear na ubranie tanków itd
ad.4 dawać itemy aktywnym raidującym playerom !

a jesli chodzi o itemy np. mozna zrobic takie cos ze wszystkie niepotrzeben itemy wypadajace na raidzie dawac na de i wysylac do banku

A i bank powinien byc na koncie jednego z GM guildi np. u Holego
srry za ortusy mam dysleksje

Offline

 

#6 2007-11-07 12:27:16

holyzombie

Administrator

Zarejestrowany: 2007-06-06
Posty: 36
Punktów :   

Re: Bank gildii

jataman nie smiej se ten post ma z pol roku

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mfox.pun.pl www.dodatkipttm.pun.pl www.tibiaworldots.pun.pl www.poke-land.pun.pl www.lsmods2009.pun.pl